E mbani mend ‘Xhemrenë’? Aktorja ka një lajm të madh për fansat

Öykü Karayel është ndër aktoret më të dashura për shqiptarët. Kjo për shkàk se ajo ka luajtur në disa seriale që ka prékur shumë zemrat tona dhe shumë të famshëm në Turqi.

Ajo është bërë e njohur për publikun shqiptar në rolin e Ipekut “Diamant dhe Dashuri” më pas në serialin ‘Kuzey & Guney’ në rolin e Xhemresë ku na ‘théu’ zemrat të gjithëve me rolin e saj dhe dashurinë e dy vëllezërve Kuzej dhe Gynej ndàj saj.

Ajo madje ka luajtur edhe te seriali historik ‘Sulltanesha Kosem’, në rolin e Sulltaneshë Dilrubës. Një tjetër rol i saj tepër pëlqyer për publikun shqiptar ka qenë edhe pjesëmàrrja në serialin ‘Dyshja Fantastike’ në rolin e Jamurit.Öykü Karayel: Ünlü olduğumu düşünmüyorum

Aktorja e njohur turke është plot 30-vjeçe edhe pse mosha nuk dàllohet àspak në të pasi ka qëndruar shumë e freskët dhe tepër në formë. Ajo ka një vëlla binjak dhe ka lindur në qytetin e Stambollit.

Oyku Karayel është e martuar me këngëtarin e famshëm, Can Bonomo që nga viti 2018. Së fundmi sipas mediave turke, aktorja është në një pritje të ëmbël. Zbùlohet se aktorja është 1 muajsh e gjysmë shtatzëne.

E pyetur nga mediat se kur do donte të bëhej nënë ajo u pat shprehur: “Këto gjëra janë natyrale nuk mund ta planifíkosh dot. Unë para se të takoja Can nuk kam menduar kurrë të martohem por kur njoha atë gjërat ndryshuan”.Öykü Karayel'den yeni dizi müjdesi geldi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*