7 VIP-et shqiptare që kanë një ngjasim të fríkshëm me aktoret turke

Thuhet se çdo kush nga ne ka në botë të paktën një sozi. Aktoret turke tashmë janë bërë shumë të njohura për publikun falë telenovelave që prej vitesh trànsmétohen në televizionet shqiptare.

Emra si Elçin Sangu, Demet Ozdemir,  Amine Gulse tashmë janë të njohur dhe publiku i ka parë me disa role.

Mirëpo ju ka rastísur që teksa shihni një telenovelë, ndonjëra nga aktoret t’ju ngjàsojë me ndonjë VIP shqiptar?Ngjashmëri e pabesueshme: Këto 7 VIP-e shqiptare janë sozi e aktoreve turke

Ne na ka ndodhur disa herë të gjenim ngjàshmëri dhe vendosëm t’ju sillnim në këtë artikull 7 aktoret turke që kanë ngjàshmëri me VIP-et shqiptare.

Dhe ja ku ju zbùlojmë sot ngjashmërinë “binjake” të këngëtares shqiptare Enca Haxhia. Eshtë 23 vjeçjarja Hande Erçel, aktorja dhe modelja turke.

Të dyja artistet kanë të njëjtën formë fytyre, tipare të ngjàshme dhe të njëjtën buzëqeshje që shpreh pozitivitet.

Disa raste të tjera janë edhe:

Melisa Pamuk dhe Niki Delijorgji

Edris Ceka dhe Amine Gulse

Linda Jarani dhe Ebru Sahin

Fjoralba Ponari dhe Elçin Sangu

Anjeza Shahini dhe Demet Ozdemir

Melisa Pamuk dhe Niki Delijorgji

Hygerta Sako dhe Ozgu Kaya

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*