Tirana e pafat, peshkon kundërshtarin më të fortë për sfidën e play-off

Short i vështirë për Tiranën në fazën play-off të Europa League. Në Nyon të Zvicrës, bardheblutë u vendosën përballë skuadrës zvicerane të Young Boys ndeshje teke që do të luhet në datën 1 tetor në Zvicër dhe që do të përcaktojë se cila prej këtyre dy skuadrave do të luajë në fazën e grupeve të Europa League gjatë këtij sezoni.

Bardheblutë janë e vetmja shpresë që një ekip i Superligës tonë të vazhdojë rugëtimin evropian pasi që dje të tre ekipet tona u mposhtën nga rivalët e tyre. Teuta u mposht 0-4 nga Granada, Laçi humbi në minutat shtesë me Hapoel beer Sheva 1-2 dhe Kukësi humbi 0-4 me gjermanët e Wolfsburg.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*