Aktori i serialit ‘Sulejmani i Madhërishëm’ në télashe, rràh të dashurën dhe…

Aktori turk , i njohur nga roli i Rustem Pashait në serialin “Sulejmani i Madhërishëm”, ditët e fundit është bërë pjesë e një skàndali për të cilin po flasin të gjithë.

Ozan Guven akùzohet se ka rrahur të dashurën e tij, Deniz Bulutsuz. Ozan Guven është i njohur në Shqipëri prej rolit të Rustem Pashait në serialin “Sulejmani i madhërishëm”.

Mediat turke kanë publikuar fotot e të dashurës së aktorit, me sytë e nxírë, me shénja në duar dhe këmbë, me prérje nga xhamat dhe njërin sy me gjàk.

Sipas të dashurës së aktorit dhùna ka ndodhur në shtëpinë e tij në Stamboll. E dashura e Guven ka deklaruar se e ka dénoncùar aktorin i cili sipas saj e ka dhùnùar për 1 orë.

“Bulutsuz është dhùnùar pasi ka reaguar ndaj sjelljes së papërshtatshme të Guven. Këtë e tregojnë shénjat në fytyrë dhe trupin e saj”-tha avokati.

Sipas dénoncímít, Bulutsuz dhe Guven shkuan në shtëpinë e miqve të tyre pas një dreke në restorant. Guven më pas filloi të qòrtònte të dashurën e tij në sy të të gjithëve, kur ajo nisi të fliste për ish-të dashurin e saj.

Më pas çifti shkoi në shtëpi ku u rihap sërish kjo temë dhe nisi dhùna fizike. Guven tregon se aktori nisi të thyénte objektet në shtëpi dhe e ndàloi të largohej kur ajo téntoi.

Guven i ka mòhùar akùzat duke deklaruar se në fakt ishte ai që ka pésuar dhùnë. Edhe aktori ka dénoncùar gjithashtu të dashurën. “Deniz Bulutsuz ka kércénùar Ozan Guven duke i thënë se do ja shkàtérrojé karrierën”-tha avokati i aktorit.

Ditën e sotme gjýkata ka dhënë vendimin për aktorin i cili për 2 muaj nuk mund t’i afrohet të dashurës së tij. Ozan Guven e ka kundérshtuar vendimin duke treguar edhe fotot ku sipas tij është godítur nga e dashura.  Mirëpo gjýkata ka réfuzùar rishikimin e vendimit duke deklaruar se vendimi për aktorin është marrë në bazë të lígjit. 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*