Strootman mendon rikthimin në Itali, e duan Milani dhe Fiorentina

CAEN, FRANCE - JANUARY 20: Kevin Strootman of Olympique de Marseille reacts during the Ligue 1 match between SM Caen and Olympique de Marseille at Stade Michel D'Ornano on January 20, 2019 in Caen, France. (Photo by Olympique de Marseille/OM via Getty Images)

Kevin Strootman është përfundimisht jashtë projektit të Marseille. Nën drejtimin e Villas-Boas, mesfushori holandez nuk luan rregullisht edhe pse i janë dhënë shanse por drejtuesit duan ta shesin për shkak edhe të pagës së lartë prej 5.5 milionë euro në sezon. 29-vjeçari shikon Serinë A si mundësi të mirë aty ku ka dhenë më të mirën teksa i është propozuar Interit por Conte ka plane të tjera. Hipoteza e fundit për lojarin është Milani ose Fiorentina ku Montella e Pioli do ta mirëprisnin lojtarin i cili mund të transferohet vetëm në formë huazimi dhe ku një pjesë e mire e pagës të mbulohej nga ekipi i ri./Burimi:Supersport.al

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*