Starton sot seriali më i ri në ‘Vizion Plus’

Pas përfùndimit të ‘Lòt në Detin e Zi’,  “GRUA” është seriali më i ri dràmatik turk që starton sot në “Vizion Plus”.

Ky serial është cilësuar si një ndér më të suksésshmit këto vitet e fundit duke fituar shumë çmime në kinematografinë turke. Ndër to: seriali më i mirë i vitit, aktorja më e mirë e serialeve…etj.

Seriali flet për një grua, Baharin, e cila është nëna e dy fëmijëve, Dorakut dhe Nisanit. Kadin, all the information about this Turkish drama - All about Turkish dramas

Bahari është një grua e bukur, rréth të tridhjetave. Ajo do martohet me dashurinë e jetës së saj, Sarp Çeshmelinë (Caner Cindoruk) ku fryti i dashurisë së tyre finalizohet me lindjen e një vajze, Nisanin.

Pasi kalojnë momente te bukura sëbashku, paprítur, gjatë kohës që është në prítje të fëmijës së dytë, burri saj, Sarpi, zhdùket në rréthana místeríoze me një traget.Pin on rtl

Seriali ‘Kadin’ mundohet të portretizojë personazhe të vërteta nga jeta reale. Ndjéshmëria dhe realizmi që përçon seriali e bëjnë atë shumë të ndéer dhe të dashur për teleshikuesin. Pikërisht ky duket se është edhe sékréti i tij.

Nga sot, fénoméni turk do të jetë pjesë e ekranit të “Vizion Plus” çdo ditë, nga e hëna në të premte, ora 17:00. Si gjithmonë ne dua sjellim çdo ditë ékskluzívisht në faqen tonë me përmbledhjet ditore. Shikim të këndshëm! 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*