Tràgjíke Nusja vdés ditën e dasmës, i bëri alérgji…

Një nuse në ményrë tràgjíke ka gjetur vdékjen pikërisht në ditën e dasmës së saj, teksa po mbahej ceremonia në një lokal super luksoz në Rusi.

Siç raportojnë mediat, Alexandra Erokhova, 25 vjeç, ishte duke festuar në Pallatin Tsaritsyno në Moskë kur pësoi tròndítje anafílaktíke të shkàktuàr nga alérgjia.

E ndjéra pati një reagim ekstrem kur ishte duke ngrënë ëmbëlsirë dhe të gjithë të ftuarit vrapuan t’i vinin në ndihmë.Alexandra Erokhova Archives | Kanyi Daily

Një ambùlancë u thírr për të ndihmuar vajzën dhe ekipi i bluzave të bardha mbërriti menjëherë, por nuk mund të bënte dot asgjë.

Mjékët thanë që ajo kishte pësuar “tròndítje anafílaktíke” që besohet të jetë shkàktuar nga alérgjía e arrave.Alexandra Erokhova | SnackSafely.com

Alexandra kishte vùajtur nga alérgjía që nga fëmijëria dhe të afërmit kishin pàràlàjmëruar kuzhinierët paraprakisht, sipas familjes së saj.

Por raportet thonë se ëmbëlsira përmbante arra. Anafílaksía është një réaksíon alérgjik i réndë i cili mund të jetë kércénués për jetën.

Alexandra kishte studiuar bankë dhe financë në Akademinë Presidenciale elitare Ruse të Ekonomisë Kombëtare dhe Administratës Publike në Moskë.Bride dies at her own wedding reception after suffering ...

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*