Nuk e dinim! Ja sa vjeç është ‘Rejan’ e serialit ‘Hercai’

Seriali më i ri turk, ‘Hercai’ ka thyer rekorde shikueshmërie që nga shfaqja e episodit të parë.

Ky serial ka nisur transmetimin në ekranin e televizionit turk ATV që po thyen rekorde shikueshmerie gjithandej duke qëndruar në vend të parë si seriali më i ndjékur i momentit në Turqi dhe në disa vende të tjera të Evropës.

E rol shumë të rëndësishëm në këtë serial ka edhe Ebru Sahin qe njihet për rolin e Rejanit.

Ebru sahin së fundmi bëri për vete publikum me personazhin Rejan, ku dhe i dha shikueshmëri serialit Hercai.

Aktorja e bukur pati përvojën e saj të parë të aktrimit në filmin Kan Parasi. Më vonë, ajo mori pjesë edhe në shumë seriele tjera, si: Babai im, Luftétari, Nusja e Stambollit dhe Mollë e Ndaluar. Në fund, Rejan i jep jetë personazhit në serialin Hercai.

Kush është Ebru Sahin (Rejan)? Ebru Şahin lindi në 18 maj 1994 (25 vjeç) në Stamboll. Pas mbarimit të Fakultetit të Shkencave të Sportit në Universitetin e Stambollit, Ebru Şahin mori arsimin e saj për aktrim në 2016 me filmin ‘Paratë e gjàkut’.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*