Njihuni me VIP-at shqiptarë që janë të çmendur pas serialeve turke

Telenovelat turke janë bërë vitet e fundit ndër më të ndjékurat në ekranin shqiptar dhe shumë prej televizioneve i kanë bërë pjesë të tyre. Këto telenovela ndìqen jo vetëm nga publiku i gjerë, por edhe nga personazhe të njohur publikë, të cilët e kanë treguar këtë përmes postimeve në rrjete sociale apo intervistave.

Ju sjell më poshtë VIP-at shqiptarë që ndjekin telenovela turke dhe shumica prej tyre duket se pëlqejnë më shumë ato historike si “Sulejmani i madhërishëm”, “Kosem” apo “Ertugruli”.

Keisi ndjék telenovelën “Rejan” – Partnerja e Stresit ka publikuar disa video teksa ndìqte telenovelën turke dhe ia sugjeronte edhe fansave. 

Eni Koçi gjithashtu ndjék telenovelën “Kosem” – “Ç’na gjeti me këtë Sulltaneshën Kosem, edhe këtë kishim mangët të na linte pa gjumë”, shkruante këngëtarja.

Stresi ndjék telenovelën “Kosem” – Reperi ka postuar shpesh video ku shfaqej duke ndjékur këtë telenovelë teksa komentonte edhe ngjarjet.

Ervin Kurti ndjék telenovelën “Sulejmani i Madhërishëm”- Këtë gazetari i njohur e ka zbuluar gjatë “E diell”, ku tregoi se ashtu si shumica e shqiptarëve është përlòtur për vdékjen e “Hyrremit”.  Gjatë rubrikës “Trotuar”, teksa po flitej për të qàrën, blogerja Argjira Spanca u shpreh se “Ervini ka qarë kur ka vdékur Hyrremi”. Ky i fundit nuk e mohoi, por tha se: “Kam qàrë çik me thënë të drejtën. Po u lìdha shumë, se u bë muaj që e ndìqja”.
Çiljeta ndjék “Ertugrulin” – Këngëtarja postonte shpesh foto nga seriali duke e cilësuar si ndër më të bukurit që ka parë.Turkish series Resurrection: Ertugrul to start season 5

Rovena Dilo ndjék telenovelën “Kosem” – Këngëtarja kohë më parë bëri një postim ku shprehej se ky është edhe seriali i saj i preferuar. “Arsyeja pse seriali historik KOSEM u bë i preferuari im. Çifti i jashtzakonshem, sulltan Ahmet (Ekin Koç) dhe Nasja (Anastasia Tsilimpiou) më çonin në botën e “1001 netëve”. Nuk po mësohem dot me Kösemin tjetër”-shkruante Rovena.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*