Ndërron jetë aktorja e njohur e serialit të famshëm (FOTO)

Aktorja e njohur, Patricia Millarder, ose e njohur ndryshe nga emri i rolit të saj si Silvia Conti, u ndà nga jeta pasditen e djeshme pas një atàku në zemër.

Aktorja e njohur lindi në Francë dhe nga fundi i viteve 1980 u zhvendos në Itali.

Patricia pati shumë sukses dhe u njoh nga gjithë audienca falë rolit të gjykàtëses të pakòrruptueshme dhe të guximshme, Silvia Conti në serialin ‘Oktapodi’ në vitet 1989 dhe 2001.

La piovra (1984-1999)

Një rol që i kishte dhënë asaj popullaritet të madh. Ajo ishte betuar se do të hàkmerrej për vɗékjen e komisarit, heroi i historisë në film, i vràrë nga mafia. Por që nga ai moment héroina ishte bërë vetë ajo, shkruan “Repubblica“.

Patricia luajti një sërë rolesh në gjithë karrierën e saj kinematografike, duke u kthyer në një nga emrat më të suksesshëm të saj.

Lajmi i ndàrjes nga jeta i trishtoi të gjithë ndjékësit e aktores, të cilët i kanë shprehur ngushëllimet e tyre familjarëve të Millarder.

Lamtumirë Silvia Conti! Ndahet nga jeta aktorja e 'Oktapodi'

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*