Motrat/ Vollkani trondítet nga rrëfími Hajalit

Hajati i víhet nga pas Idilit për t’i bërë të qartë që nuk do shpëtojë me kaq pas asaj që provoi të bënte, por Idili në ato momente është me Vollkanin. Ky i fundit mëson se çfarë ka ndodhur mes tyre dhe inàtoset me Idilin. Ajo làrgohet dhe teksa Hajati mérr të hyjë brenda, Vollkani e pròvokon duke thënë se po bën skéna xhélozie. Pa qëllím, Hajati pòhon xhelòzinë që ka ndàj tij, por menjéherë i kujtohet Hajali e cila e dashuron Vollkanin, dhe mòhon çdo gjë para tij.

Në çdo moment, ajo kujton vetëm Hajalin dhe stépet nga ajo. Sapo làrgohet Hajati, Vollkani telefonon Jëlldërëmin dhe i tregon çfarë ka bërë Idili. Hajati fùtet brenda dhe pranë saj shkon Hajali. Ajo shpréhet se nuk ka më kùjt t’i besojë. Teksa ato të dyja flasin, pas derës është Vollkani. Ai ka shkuar të flasë me Hajatin por kur dëgjon emrin e tij duke u përméndur, ndàlet për të dëgjuar se çfarë do thuhet.

Hajati pyet Hajalin nëse ajo ndjén diçka për Vollkanin, dhe Hajali e pranon. Ajo shpréhet se është shumë e dashuruar dhe se në shpresat e saj, një ditë, do arríjë të bashkohet me Vollkanin. Ai, del nga shtëpia i trondítur duke mos e besuar se çfarë ka dëgjuar. Nga ana tjetër, Umrani ka dalë nga shtëpia me një mísíon. Ajo shkon në një ínstítucíon të posaçëm për të kërkuar që të hapet vàrri i bashkëshortit të saj të vdékur.

Ndërkohë, Umaji ka marrë gjilpërën e mbùshur me hélm dhe është nisur drejt hotelit ku po qëndron Xhemali. Ajo nuk është në dijeni se Jëlldërëmi i është vënë nga pas për t’i ndjékur hapat asaj. Përvéç tij, ato e ndjék edhe një person i pàguar nga Reshati, bashkëshorti saj. Sapo hyn në dhomë, Umaji i injékton gjilpérën me hélm Xhemalit. Pas saj, hyn Jëlldërëmi në dhomë i cili shòkohet nga pamja ndërsa personi tjetër lajméron Reshatin për Jëlldërëmin dhe Umajin.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*