Pas Mert, Jamaç dhe Memo, aktori i njohur turk do shfàqet tek ‘Sulejmani i Madhërishëm’

Serialet televizive që transmetohen në kanalet Shqiptare janë pjesërisht prodhime turke, të cilat faktikisht vetëm sa shtòhen së fundmi.

Ndryshimet që ka shikuar publiku ndjekës shqiptar janë mesazhet shumë familjare dhe morale që serialet mundohen të përcjéllin. Kjo ka shtuar edhe numrin e ndjékësve të filmave me seri.7. Koğuştaki Mucize filmi oyuncuları ve konusu! 7. Koğuştaki Mucize filmi yorumları | Kültür-Sanat Haberleri

Dy ndër serialet më me emër dhe të bùjshëm që publiku shqiptar ka ndjékur është  ‘Sulejmani i Madhërishëm’ që vazhdon të trànsmétohet çdo ditë në Tv Klan.

Një prej kàrakterístíkave të këtij seriali është numri tepër i madh i aktorëve pjesëmarrës, gjë e cila ka çuar në përzíerjen e aktorëve në disa filma.Yamaç - Aras Bulut Iynemli | Turkish actors, Best actor, Çağatay ulusoy

Aras Bolut është një ndër aktorët më të dashur. Ai ka marrë pjesë në disa seriale dhe filma ku për publikun shqiptar është i njohur si Mert tek ‘ I Infíltruar’, Memo tek filmi që théu të gjitha rekordet në kàràntinë ‘Mrekullia në Qelínë nr.7’.

Ai së fundmi është në xhirime të serialit shumë të suksesshëm ‘Çukur’ në rolin e Jamaçit. İçerde 24. bölüm fragmanı izle: Mert köşeye sıkışıyor - Magazin haberleri

Pikërisht ky i fundit do dalë në skenë pas shumë javësh në serialin ‘Sulejmani i Madhërishëm’, si djali i Sulejmanit, princi më i sinqertë dhe i pastër, por edhe më gjàknxehtit.

Aras Bolut  do ketë rolin e princit Bejazid, djalit të tretë të Sulltanit. Mezi po e présim në fakt, po juve? Aras Bulut Iynemli in Muhtesem Yüzyil (2011) | Black top women, Black and white, The new colossus

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*