Lule të Vetmuara/ Ejlyl shkon të vizitojë Kemalin në bùrg

Ejlyl shkon të vizitojë Kemalin në bùrg dhe i shfryn të gjithë inatin…Çfarë ka për t’i thënë ajo? Meral ndodhet në rrézik. Mesude debòn përsëri nga shtëpia Ejlylin duke i dalë i mbrojtje bashkëshortit të saj. Çfarë do të ndodhë me Kemalin në bùrg?

Shokët e qelisë mësojnë se Kemal ka ngàcmuar séksualìsht Ejlylin dhe e plàgosin. Kemal përfundon në spìtal. Nazan mëson se ka qenë Defne ajo e cila ka vjédhur bizhuteritë. Meral hipën në makinën e një të panjohur dhe futet në telashe.

Ai e çon Meralin në pyll dhe nuk e lejon të dalë nga makina. Meral e frìkësuar i lutet ta lërë të shkojë. Ejlyl rikthehet në jetìmore pasi nëna e braktìsi përsëri. Mesude merr një telefonatë dhe mëson se Kemalin e kanë plàgosur. Xhenk dhe nëna e tij shkojnë në jetìmore për t’i kërkuar falje Meralit.

Seher përballet me to dhe qorton Xhenkun. Mànjaku e lë Meralin të lirë dhe kjo e fundit përfundon e vetme në mes të rrugës. Një çift të moshuarish e ndihmojnë Meralin dhe e çojnë në jetìmore. Merali përqafon Seherin mes lòtësh dhe bashkohet me mikeshat. Image may contain: 2 people, people standing

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*