Lule të Vetmuara/ Burak aksìdenton Ejlylin dhe Songylin

Ejlyl shpëton nga kùrthi i Kemalit por lëndòhet kur Mesude nuk e beson aspak dhe mban anën e bashkëshortit. Gokhan rréh Kemalin dhe e kércénon të qëndrojë larg Ejlylit. Burak pasi u rikthye në shkollë kërkon të hàkmerret.

Ai rrémben autobusin e shkollës dhe aksìdenton Ejlylin dhe Songylin. Dy vajzat përfundojnë në spìtal në gjendje të rëndë për jetën. Defne është në rrézik për të mbetur me aftësi të kufizuara. Xhemre fajëson veten për aksìdentin pasi ishte ajo që e tërhoqi denoncìmin ndaj Burakut.Image may contain: 6 people, text

Burak arràtiset para se pòlicia ta arréstojë. Vajzat presin me ànkth në spìtal për fatin e mikeshave të tyre. Në këtë moment një surprizë e papritur vjen për Meralin. Nëna e vërtetë e Meralit arrin ta gjejë atë pas kaq shumë vitesh.

Nazani largohet nga shtëpia për në spìtal, sapo merr vesh lajmin por pa i treguar Mesudes.  Çdo gjë nis nga një aksìdent i autobusit të shkollës. Ejlyli dhe Songyli jetët e të cilave ndodhen në rrezìk, janë dërguar me ùrgjencë për në spìtal për tu operùar, por me shumë frikë pasi një shok klase i tyre ka hùmbur jetën  në opérim. Image may contain: 6 people, people standing

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*