Jo vetëm telenovela turke, Klan Plus do të transmetojë edhe një ‘telenovelë’ shqiptare

Pas suksesit në Europë ku kaluan në turin e dytë të UEFA Europa League, Teuta dhe Tirana ngrenë siparin e edicionit të ri 2020-2021 të futbollit shqiptar.

Pas transmetimit të Tirana- Crvena Zvezda nga Syri TV dhe TV Dukagjini, një tjetër kanal mer të drejtën për të shfaqur Superkupën e Shqipërisë, midis Tiranës dhe Teutës që do të luhet ditën e hënë në orën 20:00.

Bëhet fjalë për një nga stacíonet e RTV KLAN, por çudítërisht nuk është “Klani”, por kanali i dedíkuar për telenovelat turke si dhe transmetimet e emisoneve si “Opinion” dhe ” Zonë e Lirë”.No photo description available.

Është pikërisht Klan Plus ai që do të transmetojë duélin midis bardhebluve dhe Teutës. Edhe njëherë tjetër “Super Sport” nuk arrin të fitojë garën për të transmetuar një ndeshje kaq të rëndësishme.

Megjithatë tifozët nuk duhen të shqetësohen për kualitetin e ndeshjes, pasi “Klan Plus” operon në cilësinë FULL HD.Image may contain: 3 people, text

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*