Sulejmani i Madhërishëm/ Hyrrem u largua, ja kush do e zërë vendin e saj

Telenovelat turke dhe përhàpja e tyre në mënyrë rekord është bërë mëse e famshme dhe e ditur tashmë. Një ndër shtetet që është përfshírë më së shumti me këto seriale, është edhe shteti ynë shqiptar.

Aktualisht, ndër serialet e përsëritura për të dytën herë por edhe mes serialeve që po trànsmetohen për herë të parë, ‘Sulejmani i Madhërishëm’ po bën shumë bùjë dhe po tërhéq shumë vëmendje.Cansu Dere ve Vahide Perçin'in başrollerinde oynadığı Anne dizisinin  setinde kavga çıktı - Magazin haberleri

Me pak vite díferencë kohore, seriali i njohur ‘Nënë’ apo siç është në turqisht ‘Anne’ théu rekorde të tjera me dramën e lídhjeve nënë-bijë.

3 aktoret kryesore të këtij seriali që paraqítën marrédhénien mes 3 brezave: nënë,vajzë, mbesë, janë, e vogla Berek Gokyildiz që luaji rolin e Melekut, Cansu dere që solli personazhin e nënës birësuese të Melekut, Zejnebi, si dhe Vahide Perçin që konsiston të jetë nëna e Zejnebit në film.Göç Zamanı dizisinde Vahide Perçin ve Talat Bulut

Një kast ky shumë i përzgjedhur me aktorë shumë të famshëm të cilët shënuan pikën e karrierës në seriale më të hershme, si psh Ezeli. Megjithatë, ajo me të cilën kemi të bëjmë, është e fundit, Vahide Perçin. E lyer si shpesh herë me flokët e saj portokalli, Vahide Perçin do jetë zévendésuesja e aktores Meryem Uzerli në serialin ‘Sulejmani i Madhërishëm’.

Personazhi ‘Hyrrem’ i vënë në rol nga Meryem Uzerli, ka vendosur të héqë dorë nga filmi, edhe pse fama e saj u bë botërore dhe ishte më personazh kýç se vetë Sulejmani, emrin e të cilit mbàn vetë filmi. Vendin e saj do e zërë Vahide Perçin e cila shfàqet këtë javë në serial.Meryem Uzerli mi Vahide Perçin mi?

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*