‘Hyrrem’ merr një ftesë për një film përkrah aktorit të madh të ‘Hollywood’-it

Aktorja e famshme turke Meryem Uzerli ka pùshtuar rrjetet dhe mediat rozë shumë shpesh krahasuar me shkallën jo të lartë ku ajo ka marrë pjesë në projekte filmash.

Famën e saj më të madhe e mori në serialin televiziv ‘Muhtesem Yuzyil’, i njohur për popullin shqiptar me emrin ‘Sulejmani i Madhërishëm’ ku aktorja mori rolin kryesor, atë të gruas së Sulltanit, Sulltaneshës Hyrrem.

Merjem është nënë e një vajzë, nënë beqare. Kohët e fundit, ajo është prònòncuar për shtatzaninë e saj të dytë, duke deklaruar që brenda vetes ka një tjetër foshnje vajzës, të cilën vajza e madhe e kishte prítur me aq shumë dëshirë dhe kënaqësi. 

Përveçse aktore, Meryem Uzerli është edhe pronare e një lokali në Gjermani, duke ushtruar profesionin edhe si biznesmene.

Ndonëse Meryem Uzerli nuk ka marrë pjesë në shumë filma, ajo ka pasur një karrierë shumë të suksesshme pasi ato pak filma ku ajo ka qenë pjesë e projektit, kanë qenë filma shumë të mëdhenj, me famë e aktorë botërorë.

Së fundmi, ajo ka marrë një ofertë tepër të madhe. Bëhet fjalë për aktorin e çmimeve Oscar. Ai është i famshmi Al Pacino.Meryem Uzerli, Al Pacino'dan davet aldı! Doğum sonrası Hollywood'a gidiyor

Al Pacino e ka ftuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për projektin e ri të cilin dëshiron ta zhvillojë me Meryem Uzerli, por si shkàk i shtatzënisë, ajo është detýruar ta shtýjë afatin e kësaj oferte.

Sipas paràshikimit të mjékut të saj, Meryem do bëjë lindjen e dytë në muajin Dhjetor të këtij viti. Prandaj, ofertën e ka lënë për një muaj më vonë, në Janarin e vitit 2021.Meryem Uzerli, Al Pacino ve İranlı yapımcı Barry Navidi ile Hollywood'ta  buluştu - Takvim

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*