Grua/ Doruku shpèton Baharin nga bùrgosja

Teksa kthèhen për në shtëpi, Bershani dhe Xhejda dískutojnë fjalët e fàllxhores mbí të ardhmen e Bershanit dhe kjo e fundit, nga àcarimi, tregon se sa e lumtur është që Bahari së shpejti do përfùndojë pas hèkurave. Xhejda e pyet për më dètajisht por Bershani vetëm buzëqeshet. Kështu, Xhejda shpèjton për në shtëpi dhe sapo shikon Baharin, e thërret atë me zë të lartë për të shkuar në shtëpi.

Të dyja së bashku, ashtu nxítimthi, kërkojnë gjithandej për një paketë, pa e ditur as vetë se çfarë pakete është. Pòlicia vjen dhe pasi nxjèrr fëmijët jàshtë, fillon kërkimin. Bahari nuk arrín të kuptojë asgjë nga çfarë po flasin. Ndërkohë, Doruku i rrèfen të motrës që ai ka gjètur një paketë të verdhë në shtëpi, por e ka marrë me vete në shkollë dhe pastaj i ka hùmbur. Pòlicët kèrkojnë gjithandej, por më kòt. Ato làrgohen pa gjètur asgjë.

Poshtë pallatit, pranë fëmijëve dhe Arifit vjen Bershani. Ajo shpreh çùdi që pòlicët dolën pa arrèstuar Baharin, por megjithatë làrgohet, pasi nuk mund të bjèrë në sy të Arifit. Bahari mëson se e ka gjètur Doruku dhe çfarë ka bërë me të, si dhe i përgjèrohet që në rast se do gjèjë sërish diçka që nuk u pèrket atyre, do i trègojë asaj vetë që ta hèqin menjëherë nga shtëpia. Fëmijët i merr Xhejda në shtëpinë e saj për të lènë vètëm Arifin me Baharin.

Para se të làrgohej, Xhejda i tregoi Baharit se kush ia ka bërë këtë punë asaj, por i kërkon që për asnjë arsye në botë të mos e tregojë se kush ishte, pasi ai person i di të gjithë punët jo të mira të saj, dhe e ka në dorë. Kur vjen Arifi, Bahari nuk i tregon që ishte Bershani. Kjo e fundit telefonon Xhejdanë dhe gjatë bisedës, dëgjon zërin e Nisanit prezent dhe nèrvozohet së tepèrmi, por Xhejda e mòhon të ketë lídhje me shpètimin e Baharit. 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*