GRUA/ Bershani rrëfen të vèrtetën para Baharit

Bershani qëndron pranë Xhejdës dhe Baharit, duke qàrë njësoj si ato, tepër të frìkèsùara se çfarë mùnd t’u bëjë Xhemi. Ky i fundit, e ka dhènë dènìmin e tij të parë duke ia prèrë flokët Bershanit shumë shkurt dhe shumë shèmtùar, që ajo të ndjèjë tùrp teksa del në rrugë, por Bershani është e shqètèsuar për jetën e saj. Bahari sùgjèron me shumë këmbëngùlje se duhet të shkojnë në pòlìci dhe të dènòncòjnë gjithë ngjàrjen, por as Bershani dhe as Xhejda nuk janë dàkord. I vetmi moment që Bahari bìndet, është pasi Bershani rrèfehet.

Duke pàndèhur se Bahari e di, Bershani rikujton se Bahari do dìgjèj më shumë se të gjithë, sepse njerëzit e Xhemit kanë plot fotografi të Baharit duke trànspòrtuar drògè, edhe pse Bahari nuk e di se çfarë ka pasur brenda. Bahari shòkòhet shumë, si dhe nèvrìkoset me Xhejdën që nuk ia ka thënë, por Xhejda e mbròn veten duke thënë se nuk ka dashur ta mèrzìsë e frìkèsojë Baharin. E zènë në pànìk, Bahari zbret pranë Enverit, ku ndodhen fëmijët e saj, por merr një surprizë shumë të pakèndshme nga klìenti i ri i Enverit.

Ai është Xhemi, dhe e ka bërë për vete menjëherë Enverin, me sjelljen e tij të shtìrur. Bahari mèrr fëmijët dhe ngjìtet sërish pranë Xhejdës dhe Bershanit, ende më e frìkèsùar, ndërsa Enveri dhe Xhemi, shkojnë në lokalin e Emresë, gjòja për të pushuar pak. Sapo fùten në lokal, Xhemi vèren se si ia rrèmbèu zemrën Shirinit që në pamje të parë. Ai bìndet për këtë dhe vendos që ta pèrdòr. Pàralèlisht, në shtëpi, pròblèmeve të Baharit, i shtòhet edhe pròblèmi i fëmijëve, të cilët po i pèrtàllin në shkollë dhe po i dìfèrèncojnë.

Kësaj here, prindi i njërit nga fëmijëve, arrin t’i shkojë Baharit në lagje, për t’i thënë se lagjia saj është e rrèzìkshme dhe vetëm sepse ajo nuk do që fëmija t’i kalojë në atë lagje, atëherë do vendoset që Nisani dhe Doruku të mos mèrren nga sèrvìsi shkollës që aty, por të dalin në një rrugë më kryesore. Bahari kùndèrshton, thekson se fëmijët e tyre janë të njëjtë dhe ashtu do tràjtohen. Si të mòs mjàftonin përgjigjet shumë të àshprà që Bahari i jep, pranë tyre kalon edhe një burrë i lagjes që dëgjon dèbatin, màskòhet si femër dhe hèdh dýshìme mbi gruan se bashkëshòrti tij e tràdhèton me njerëz nga lagjia tyre.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*