Na bëri për vete te seriali ‘Stuhi Dashurie’, njihuni me ‘Firuze’

‘Firuze’ është emri i personazhit më të bùjshëm aktualisht, lidhur me rolin e saj në serialin ‘Stuhi Dashurie’ që transmetohet çdo fundjavë në Tv Klan.

Firuze është personazhi kryesor, i kàrakterízuar nga cilësitë e një sakrífíkueseje por njëkohësisht një vajze e mpréhtë dhe aspàk naíve.

Ndonëse është një serial shumë i shkurtër, ai ka një mori ngjàrjesh, aspektesh e ngjyrash. Por kush është në të vërtetë ‘Firuze’?Image may contain: 1 person, closeup

Emri saj në jetën reale është Ayça Asyin Turan. Ayça u lind më 25 Tetor të vitit 1992. Pra, brenda këtij muaji, ajo së shpejti do mbushë plot 28 vjeçe.

Aktorja turke u lind në qytetin e Sinopit, ku shfàqi talentin dhe dëshirën për aktrim fillimisht, por studimet i vazhdoi në qytetin e famshëm dhe turistik, në Stamboll.

Siç dallohet lehtësisht edhe në film, ajo është një vajzë me gjatësi mesatare (1.67 cm) dhe mëse elegante (47 kg). Ayça nuk prononcohet shumë për jetën private.

Megjithatë, është e ditur se asnjëherë nuk ka qenë e martuar apo pjesë e ndonjë skàndali. Edhe pse është ende e re dhe në kohë për martesë, aktorja nuk ka lënë hapësirë të njihen as personat që ka pasur të dashur.

Mbi të alùdojnë spékulímet se një herë ka qenë në një lídhje dashurore me aktorin simpatik turk Aras Aydin.

Ai është paksa më i madh se aktorja, dhe ka marrë pjesë në shumë filma e seriale, të cilët ende nuk janë transmetuar në kanalet televizive shqiptare.Image may contain: 1 person, sky, cloud, outdoor and closeup

Ndonëse 28 vjeçarja nuk është shumë e njohur për popullin shqiptar, ajo që në vitin 2011 ka marrë pjesë në shumë projekte filmash dhe serialesh. Ajo që vlen të theksohet, është fakti se 2/3 e roleve të Ayçinit kanë qenë personazhe kryesore.

Ky fakti i ka nxjérrë më në pah aftësitë dhe veçoritë aktores, si dhe i ka rrítur mundësitë për të qenë pjesë e projekteve të tjera.

Së fundmi, kujtojmë që aktorja ka qenë pjesë kryesore e filmit ‘The Protector’ i cili është një prodhim i NETFLIX.Ayca Aysin Turan - Ayca Aysin Turan Photos - 'Hakan: Muhafiz' Season 2  Special Screening - 2019 Istanbul Film Festival - Zimbio

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*