Elvis Naçi fton shqiptarët të bashkohen në nismën e madhe

Në këto ditë të vështira pas tërmetit të djeshëm që goditi Shqipërinë, duke lënë pas viktima, të plagosur dhe rrënoja, të gjithë shqiptarët janë bërë bashkë në ndihmë të të prekurve. Shumë nisma humanitare janë ndërmarrë si nga figura publike ashtu edhe nga qytetarë të thjeshtë anë e mbanë Shqipërisë.

E tillë është edhe nisma e imamit Elvis Naçi, i njohur për nismat bamirëse me emisionin “Shqiptarët për shqiptarët”. Ja çfarë shkruan ai në Facebook:

“NISMA E MADHE!

Ftojme te gjithe shqiptaret te behemi bashke per te ndertuar pallatet qe termeti shkaterroi ne Thumane, duke lene pas shume viktima. Te behemi bashke te lehtesojme dhimbjen qe familjaret humben te afermit e tyre, midis tyre femije… Ky eshte momenti qe shqiptaret te behen bashke, ne dhimbjen e madhe qe sot ka derrmuar Shqiperine tone te dashur…

https://www.gofundme.com/f/elvisnaci
Pay pal: fondacionifirdeus1@gmail.com
Adresa e Te dhenat bankare ne Zvicër: Name: Firdeus
Adresse: Uetikon am See
Konto Nr.: 15-387081-5
IBAN: CH94 0900 0000 1538 7081 5
Për çdo inforacion më kontaktoni ne nr tim të telefonit: +355674006161”

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*