Lule të Vètmuara/ Ejlyl vazhdon të marrë kèrcènime nga Kemal

Kush është vajza që do të strehojë Feride? Kemal shkon për të vjèdhur shtëpinë e një të moshuare të pasur. Serkan përsëri i vjen në ndihmë Ejlylit. Për çfarë bëhet fjalë kësaj here? Ejlyl vazhdon të marrë kèrcènime nga Kemal. Vajzat e jètimores protèstojnë për ushqimin që ju ofrohet në jètimore. Toprakun e gjen bèlaja me një vajzë të fiksuar pas tij.

Feride e merr në shtëpi këtë vajzë duke menduar se Toprak e ka lënduar. Songyl i thotë Kaderit të mos mbajë shpresa se do ta gjejë familjen. Kemal dhe shoku i tij vjèdhin bizhuteri e flori në shtëpinë e një plake. Shoku i Kemalit zbulohet. Në jètimore shkon p0licia dhe Ejlyl frikèsohet. Songyl kupton që Ejlyl fsheh diçka por ajo nuk i tregon. Defnes i vjen inat që Xhemre është bërë shoqe me vajzat e jètimores dhe vendos të hakmèrret. Serkan këshillon Ejlylin ta dènoncojë në p0lici Kemalin por ajo nuk pranon pasi mendon se asnjë s’do e besojë. Defne vjedh përgjigjet e provimit dhe Nazan e ndihmon. Në fund të provimit Defne fut kopjen në çantën e Ejlylit. Serkan mbron Ejlylin dhe e merr fajin përsipër. Kemal i shkon në shkollë Ejlylit dhekërkon ta marrë me forcë.

Songyl e shpëton Ejlylin nga Kemali dhe dyshon se diçka po ndodh. Feriden e gjen bèlaja me vajzën e fiksuar pas Toprakut. Ajo fle në shtëpinë e Ferides dhe i shkatèrron gjithçka. Serkan i tregon të ëmës veprimin që Defne bëri në klasë por ajo nuk e beson. Defne bën sërish mikeshë Xhemren por kjo e fundit nuk e di çfarë e pret. Në jètimore vajzat bëjnë grevë urie pasi kuzhiniera e re nuk gatuan ushqime të shijshme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*