E mbani mend Maltin nga seriali ‘Bidaai’? Ja si ka ndryshuar ajo

Malti ka mbetur një nga personazhet e paharruar të serialit indian “Bidaai” që vite më parë u transmetua në TV Klan.

Malti ishte një personazh i pëlqyer nga publiku për shkak se përveç intrigave që bënte, ishte edhe qesharake. Aktorja e cila luante Maltin quhet Ashita Dhawan.

Ajo është 37 vjeç, e martuar dhe ka dy fëmijë binjakë. Ajo ka ndryshuar në pamje pasi kanë kaluar shumë vite prej “Bidaait” por sërish mbetet shumë e ëmbël.

Sa i përket karrierës, Malti vazhdon aktrimin dhe luan në seriale shumë të ndjekur në Indi. Më poshtë po ju sjellim disa foto të reja nga ajo.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*