Djaloshi nga Gjakova dhuron të gjitha lodrat për fëmijët në Shqipëri

Mobilizimi i shqipëtarëve nga Kosova për të ju dalë në ndihmë bashkëkombasëve të tyre të prekur nga tërmeti në Shqipëri qenë i madh.
Një akt simbolik të ndihmës e ka bërë edhe një djalosh nga Gjakova.
Ani Sadiku ka vendosur që të gjitha lodrat e tij t’i dhurojë për bashkëmoshatarët të prekur nga tërmeti në Shqipëri
Tërmeti prej 6.4 shkallësh të Rihterit që goditi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit ka shkaktuar dëme të mëdha.
Deri më tani janë konfirmuar 49 viktima dhe 750 të lënduar./Burimi: arbresh.info

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*