Dashuria është në ajër/ Eda hèq dorë nga Serkani

Serkani shkon në shtëpi pasi lìrohet nga pòlìcìa. Për hàbinë e tij, ai nuk e gjèn Edën në shtëpi, por gjèn Ballxhën, e cila i ka màshtrùar të gjithë duke u thënë se atë natë i ka hyrë në shtëpi një hàjdùt, prandaj Ajdana e ftoi të kalonte natën në shtëpinë e tyre. Atë natë, Serkani telefonon Edën, i dërgon edhe mèsazh për t’u takuar, por ajo zhdùkèt fare nga ai. Të nesërmen në mëngjes, Eda u tregon vajzave se ka vendosur të shkèpùtet nga Serkani sepse ka frìkèn e gjyshes së saj, por u kërkon që të mos e flasin as me Serkanin, as me Ajferin.

Gjatë asaj kohe, gjyshja saj paralàjmëron një nga trùpròjat, Tahirin, që të jetë gjithmonë në ndjèkjè të Edës sepse do të dijë çdo hap të saj, ku është dhe me kë është. Që në mëngjes herët, pasi Eda dhe shoqet e saj dalin nga shtëpia, Serkani troket në derën e Edës, ku përpara i del hallë Ajferi. Ai kërkon Edën që të flasë me të, ndërsa Ajferi i pèrgjéròhet që të mos i shkojë më nga pàs por ta lèrë në qètèsi. Serkani làrgòhet, por dera troket sërish. Kësaj rradhe, është shèfi i kuzhinës itàliane, shèf Aleksandri që kërkon të takojë Ajferin.

Madje, ai sjell edhe lule për të, teksa i kërkon që të punojë në kuzhinën e tij, në restorantin e tij të fàmshëm. Ndërkohë Serkani mbërrin në kòmpani, ku kryen menjëherë një mbledhje me Semihanë, Edën dhe gjithë të tjerët. Gjatë asaj mbledhjeje, Serkani thekson qartazi se do e gjèjë personin që ka hèdhùr shpìfje mbi të dhe do e bèjë të pàgùajë një më një. Pas mblèdhjes, Edës i afrohet Ballxha, vetëm për t’i thënë se natën e kaluar ka fjetur në shtëpinë e Serkanit, por Eda nuk bëhet dot xhèlòze sepse tashmë e di qèllìmin e Ballxhës.

Eda shkon sërish pranë Serkani, por është më e ftòhtë. Megjithatë, qëndron gjatë me të dhe pranon të pròvojë ëmbëlsirat që Serkani sjell pòsaçërisht për Edën. Kjo e fundit, pas vìzìtës tek Serkani, shkon pranë gjyshes së saj, Semihasë. Semihaja e krìtìkon për afrimitetin që vazhdon të tregojë me Serkanin, prandaj e pàralàjmëron se po gàbòn, por Eda e bìnd duke i thënë se nuk shkèpùtet dot menjëherë nga Serkani, sepse ai do dýshònte, prandaj po prèt momentin e dùhur që gjithçka të jetë sa më e bèsùeshme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*