Çukur/ Akën dénoncon Xhumalin në polìci

Salih shkon të takohet me të bùrgosùrin tjetër në orarin e caktuar për të marrë sërish foton e të birit. Por më përpara, ai është përgatitur nga Emre. Ky i fundit po i qëndron në krah dhe i tregon mbi planin që kanë bërë për ta lëndùar. Ndaj dhe e ndihmon të para përgatisë ambientin duke i bërë të bùrgosurit e tjerët të bien në kùrthin që kanë krijuar vetë.  Salih mbërrin në sallën ku do takohen dhe duke i zënë në befasi, i djég ato në fytyrë e trup me acidin që ndodhet brenda enëve. Për t’iu gjendur pranë shkon edhe Emre, por në sallë do vijnë edhe shumë të tjerë dhe një shérr i madh do fillojë, duke shkàktuar plàgosje me thìkë të Emresë.

Sakaq, Jamaçi ndez celularin e tij personal dhe shikon se ka mesazhe zanore të ardhura në sekretarinë e tij. Ai i hap për t’i dëgjuar dhe kupton se janë mesazhe nga Aliço. Ky i fundit i kërkon të shkojë e ta marrë, pasi po e mbajnë pa dëshirë. Nga gëzimi madh, Jamaç fillon të qàjë e të kërcejë.  Mesa duket, ky mesazh ishte ajo që Jamaç po kërkonte nga Salih në vizitën e tij në bùrg; një arsye për t’u kapur pas jetës. Të nesërmen, Jamaç del lirshëm në tregun ku gjithnjë ka tregtuar me babanë dhe vëllezërit e tij. Image may contain: 1 person, standing, hat and indoor

Akëni nga ana tjetër, ka shumë plane të errëta për familjen e gjàkun e tij vetë. Ai ka zbuluar vendin ku ndodhet Xhumali dhe menjëherë ka lajmëruar policìnë. Më pas ngjitet në tarracën e pallatit të Xhumalit dhe bashkë me Remzinë bllòkojnë derën që lejon banorët të ngjiten në tarracë. Kështu, ai mendon se nuk do ketë nga t’ia mbàthë xhaxhai tij dhe do përfundojë sërish në bùrg. Por, me të dëgjuar sirenat e polìcisë, Xhumali del nga shtëpia tij. Kontrollon tarracën por nuk mundet të dalë, pa ditur gjë se derën po ia  bllòkon nipi tij. Më pas, duke hyrë me dhùnë në shtëpinë e komshisë, arrin të arràtiset nga dritarja.

Sapo ulet poshtë pallatit dhe polìcia është gati për ta kapur, atij i del para Damllë, bashkëshortja tij. Ajo është me makinë ndaj dhe do marrë Xhumalin e do largohen me të shpejtë, ndonëse polìcinë e kanë nga prapa. Por planet e Akënit do përballen me një surprizë teje të pakëndshme për të. Ai shkon në treg për t’u miqësuar me njerëzit dhe për t’i bërë për vete. Pas pak hapash, ai dëgjon njerëzit që thërrasin ‘ Çukuri është shtëpia jonë, Jamaçi është babai ynë’ dhe shòkohet kur shikon vetë Jamaçin prezent. ▷ @chukur.3 - chukur 3 - ♥

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*