Çfarë po ndodh me ‘Sarpin’? Aktori detyrohet të ndërrojë pamje

Aktori Çagatay Ulusoy u bë shumë i famshëm në Shqipëri me rolin e “Sarpit” dhe karriera e tij vazhdon në ngjitje.  Aktori së fundmi ka pranuar të luajë në serialin e ri “Barbaros”, që pritet të fillojë në ekranet turke. Çagatay do të ketë rolin kryesor, të kapitenit Barbaros nga Perandoria Osmane.

Për t’ju përshtatur rolit, aktori do duhet të ndryshojë pamjen. Ai filloi të lërë mjekër për serialin e ri, i cila pritet të fillojë xhirimet pas 2 muajsh.

Xhirimet e serialit priten të fillojnë me qetësimin e situatës nga Covid-19. Ky serial do ta rikthejë Çagaty në ekran dhe fansat po e presin me padurim. Po ashtu një kuriozitet i madh është edhe pamja e tij e re.Çağatay Ulusoy Yeni Dizisi Barbaros ile Ekranlara Dönüyor!

Projekti është paralajmëruar të startojë së shpejti.  Aktori i njohur ra dakort në parim për projektin ‘Barbaros’ të ‘Es Film’, producent i ‘Kryeqytetit- Abdulhamit’.

Catagay Ulusoy do të luajë rolin kryesor në serial që do të shpjegojë jetën e kapitenit të parë pasha, Barbaros Hayrettin Pasha, të Perandorisë Osmane.

Një ofertë iu bë Vëllezërve Taylan për të drejtuar serialin e shkruar nga Cüneyt Aysan, Ozan Aksungur dhe Oğuz Ayaz.   Seriali do të jetë projekti i ri i TRT i cili vjen me një prodhim të madh pas serialit legjendar ‘Ertuğrul’.Genç oyuncu Çağatay Ulusoy TRT 1'in tarihi dizisiyle yeniden ...

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*