BABIL/ Dòktòri që do opèròjë Denizin rrèmbehèt

Aisheja jeton me babanë e saj që është i àlkòlizùar, pàs të cilit i duhet gjithmonë të vrapojë për ta nxjèrrë nga pròblèmet ku ai i fùndòs. Përveç babasë, ajo ka edhe motrën e saj të vogël për të cilën vetë kùjdèset. Por, të dhènat që ka dhènë ajo për familjen e saj, janë të tjera. Bushra gjen ato të dhèna dhe ia dòrèzon Kudretës, sìpàs të cilave, Aisheja gjòja jeton vetëm me babanë e saj, i cili është një njeri i punës dhe i familjes. Kudreta vendos që të shkojë për vìzìtë në familjen e Aishes, por fillimisht pèrbàllet me Sulejmanin.

Ai është çmèndùr i tèri sepse ka mësuar nga Jalçini se Hakani ka màrrë një shumë marràmèndëse paràsh nga kasàforta. Ai kèrkon llògari nga Kudreta,e cila tèntòn ta mbròjë Hakanin dhe të thotë se ia ka kërkuar ajo paràtë, por kur mëson shumën e paràve, shòkòhet për vete. Sulejmani làrgohet, ndërsa Kudreta përgatitet me Bushrën për të shkuar në shtëpinë ku pàndèhin se do takojnë babanë e vèrtètë të Aishes. Sakaq, Hakani takohet me Jalçinin dhe duke e mbàjtùr me kèrcènìme për bòrxhèt që Jalçini ka tek ai, Hakani e dètýron ta ndìhmòjë.

Me ndìhmën e Jalçinit, Hakani arrin të gràbìsë dòktòr Tahsinin, i cili do bëjë òpèrìmin e Denizit. Ky i fundit në ato momente ndodhet në shtëpi me babanë e tij. Mëse i lumtur se Denizi do òpèròhet, Irfani i tregon se do duhet t’ia prèsìn pak flokët, por Denizi kùndèrshtòn. Irfani ngùlmòn mjàftùeshëm, derisa Denizi pranon vetëm me kùshtìn që ai vetë t’ia hèqè mjèkrrèn të atit. Për hìr të të birit, Irfani pranon. Çaste më vonë, ai përgatitet për të shkuar në festën që ka òrgànìzuar Egemeni, për të tèrhèqur më shumë ìnvèstìtòrë.

Në atë festë, Aisheja ngàcmòhet nga një person i pànjòhur, që është në mèsin e ìnvèstùesëve. Ai ndìkòhet aq shumë nga bukuria e Aishes, saqë i kërkon të kenë lìdhjè të gjatë, jo vetëm për një natë, por Aisheja me një veprim, ia lèndòn atij dorën. Irfani shkon për t’a shpètùar, por Aisheja e ka shpètùar veten. Teksa ndodhen në festë, Irfani mèrr telefonatën e tmèrrshmè nga Eda, se Tahsini është rrèmbýer. Në çast, ai mendon se pas atij rrèmbìmì qëndron Sulejmani dhe pèrlèshèt me të në mes të festës duke e àkùzùar, por kupton se ka gàbùar, kur Hakani e telefonon për t’i thënë se fàti i të birit është në dùart e tij.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*