BABIL/ Irfani mëson nga Eda làjmin e rèndè

Hakani shkon pranë Jalçinit, duke i treguar se ka plànìfìkuar të rrèmbèjè dòktòrin e Denizit. Jalçini nuk dëshiron ta ndìhmòjë në atë krìm, por Hakani i kujton bòrxhèt që ai i ka, dhe fàktin që Jalçini nuk dëshiron kùrrsèsi që Sulejmani t’ia mësojë. I dètýruar, Jalçini pranon dhe e ndìhmòn Hakanin në rrèmbìmìn e dòktòr Tahsinit, teksa të gjithë pàndèhìn se një ditë më vònë, Denizi do opèròhet. Për atë opèrìm, Irfani shkon në shtëpi mëse i lumtur, duke u treguar se prìtjes së tyre i erdhi fùndi, por, Denizit i duhen prèrë pak flokët pàs kokës.

Denizi kùndèrshtòn menjëherë dhe shumë gjatë, por Irfani arrin t’a bìndè, duke e lèjuar që ai t’ia hèqë mjèkrrèn me dorën e tij. Gjatë asaj kohe, Sulejmani e ka mësuar se kàsàfòrta tij më e madhe është bòshàtisur. Ai e di mjàft mirë se në atë kàsàfòrtë ka àksès vetëm familja, prandaj shkon pranë Kudretës për ta pyetur çfarë ka bërë Hakani, pasi ai vetë nuk i përgjigjet në telefon. Fillimisht Kudreta pàndèh se po flasin për shuma të vogla, por shpejt kupton çfarë shume është dhe shòkòhet e tèra, duke mos ditur si t’a ùlè zèmèrìmin e Sulejmanit.

Pàralèlisht, festa që ka orgànìzuar Egemeni në emrin e kompanisë Babil, sapo ka filluar. Mes tyre, Aisheja i hàbìt të gjithë me pamjen e saj të kùrùar, pasi në përditshmëri është mëse e thjeshtë. Për Aishen, po intèrèsohet në ato momente Bushra, me ùrdhèr të Kudretës. Bushra mèrr infòrmàcione sìkur Aisheja jeton vetëm me babanë e saj që është një njeri i rrègullt dhe i punës, dhe bashkë me Kudretën përgatiten për ta vìzìtuar babanë e Aishes. Në të vèrtètë, babai i Aishes është një person i àlkòlìzùar, që Aishes i hap pròblème çdo ditë.

Ai jeton bashkë me Aishen dhe motrën e vogël të Aishes, në në tjetër shtëpi, por ato të dhèna i kanë dhènë që të mbùlòjnë mìsìonìn e Aishes si pòlìcè. Sakaq, festa ka filluar dhe Aisheja mèrr ngàcmìmè të shùmta, ku mes tyre ka meshkuj që ìnsìstòjnë, por Aisheja ua tregon vendin me tàktìkat e saj si pòlìcè, edhe pse Irfani i afròhet me të shpejtë për ta ndìhmùar. Në çast, Irfani mëson nga Eda se Tahsini është rrèmbýer dhe menjëherë pèrlèshèt me Sulejmanin në mes të festës, duke mos e ditur se po e àkùzòn padrèjtësisht, derisa Hakani e telefonon dhe Irfani mëson të vèrtètën.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*