Aktorja e njohur turke i jep fund beqarisë me futbollistine njohur

Aktorja turke Silan Makal është kurorëzuar në martesë në një kohë pandemie nga koronavìrusi. Aktorja ka vendosur të mos e shtyjë datën e dasmës, por të martohet me partnerin e saj, futbollistin Sener Ozbayrakli.

Çifti mbajtën një dasmë ku të ftuar ishin vetëm familjarët dhe nusja kishte vendosur maskë. Aktorja dukej shumë elegante me fustanin e bardhë teksa preferoi të mbante një look të thjeshtë për flokët dhe makjazhin.

Ceremonia e martesës së të dyve u zhvillua në Facilities Florya Metin Oktay. Trajneri i njohur Fatih Terim ishte  dëshmitar i dyfishtë në ceremoninë e dasmës së Kryetarit të Bashkisë së Metropolit të Stambollit Ekrem İmamoğlu dhe çiftit të njohur turk.Şilan Makal ve Şener Özbayraklı hayatını birleştirdi

Silan Makal nuk është shumë e njohur në Shqipëri, por në Turqi ajo është e famshme për rolin në serialin “Yeni Gelin”. Aktorja Silan Makal dhe futbollisti i Gallatasarajit, Sener Ozbayrakli kanë vite së bashku.

Ata planifikojnë të mbajnë një tjetër dasmë në verë nëse pandemia e koronavirusit mbaron. Şilan Makal, e cila u bë e famshme me konkursin e modës në të cilën mori pjesë ndlrsa më vonë u bë e famshme në serialin televiziv “Yeni Gelin”, i cili u transmetua në ekranet e ‘Show TV’ për një kohë të gjatë…Dasmë në kohë koronavirusi, aktorja turke martohet me futbollistin ...

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*