Palestra e LA Lakers mbrëmë në nder të Kobe Bryantit

Salla “Staples Center”, ishte e mbushur me bluzet e legjendës Kobe Bryant dhe çdo tifozë ka veshur bluzën për të kujtuar dhe nderuar yllin e LA Lakers. Në sallë mbizotëruan numrat 8, 2 dhe 24 që janë numrat e mbajtur nga Bryant gjatë karrierës së tij dhe numri 2 të cilin e mbante vajza e tij Gianna.

Lakers pritej të luanin kundër LA Clippers të martën mbrëma, por ndeshja u shty për shkak të vdekjes së Bryantit dhe bijës së 13-vjeçare, dhe shtatë të tjerëve.

Më poshtë mund të shikoni disa nga fotografitë më të bujshme, që janë realizuar në kujtim dhe në nderim të tyre.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*